فیلم جلسه 48 - بررسی سه تیپ تست تعادل

بررسی سه تیپ تست تعادل

تو این جلسه سه تا تیپ تست رو از بخش تعادل را براتون انتخاب کردم تست اولی که به بررسی اون می پردازم ریاضی 91 خارج کشور است یکمی تغییر توش ایجاد کردم چون تست 91 خارج کشور مطلبش از کتاب درسی حذف شده یه تغییری روش دادم که بتونیم با توجه به معلومات بخش تعادل تست رئ بررسی کنیم تست دوم تست متن کتاب درسی هستش بسیار پتانسیل طرحش تو کنکور سراسری بالاست اگر دانش آموزی اونو بررسی نکنه احتمال خطا و اشتباه توش هست و تست آخری که بررسی می کنیم تست بچه های تجربی 93 هست یکی از دو تستی که تو کنکور تو مثائل ثابت تعادل براشون مطرح شده رو تو جلسه امروز بررسی میکنیم.

.................................................................................

زمان:19 دقیقه و 32 ثانیه.
حل سه تست:
1)نمک بدون آب مس (II) سولفات بر اثر جذب.....مولکول آب, از رنگ..... به ...... در می آید و به تقریب.......درصد افزایش وزن پیدا میکند.(اصل تست مربوط به کنکور سراسری میباشد که مطلب مربوطه از کتاب حذف شده و استاد سولفات مس را جایگزین کردند)
2)در دمای 150 ثابت تعادل واکنش I2+Br2-> 2IBr برابر 324 است.اگر 103.5 گرم IBr در محفظه ای به حجم 3 لیتر وارد شود, غلظت تعادلی IBr کدام است؟(نکته مهم دارد.توجه شود که در آخر غلظت خواسته شده نه تعداد مول)
3)اگر نمودار نشان دهنده تغییر غلظت آمونیاک در فرآیند هابر باشد که در یک ظرف 10 لیتری و با 10 مول از هر یک از واکنش گرها آغاز شده است.کدام نمودار به تغییر غلظت هیدروژن مربوط است؟
(با نگاه به شکل زیر 10 ثانیه تست قابل حل است ولی برای یادگیری روش حل,بصورت تشریحی توضیح داده شد)

  • محمد رضا آقاجانی
  •  
  • شیمی صفر تا صد کنکور (96-1395) محمد رضا آقاجانی
  •  
لینک های دانلود

پیشنهاد می کنیم برای دانلود، از نرم افزار Internet Download Manager در ویندوز و یا ADM در اندروید و یا wget در لینوکس استفاده بفرمایید.

جهت دانلود روی یکی از دکمه های زیر کلیک کنید:

جلسات دیگر شیمی صفر تا صد کنکور (96-1395) محمد رضا آقاجانی

جزوات این درس